Prozac Kullananlar, Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları 2022

Prozac Kullananlar, Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları

Prozac Kullananlar Yorumları makalemiz ile huzurunuzdayız. Bu ilaç, selektif serotonin geri alım inhibitörüne (SSRI) ait antidepresan bir ilaç türüdür. Prozac etken maddesi fluoksetin olan prozac depresyon tedavisinin dışında başka sorunların çözülmesinde de kullanılır. Bu hastalıklardan bazıları obsesif kompulsif bozukluk, regl öncesi sendorum ve beslenme bozukluğudur. Bu haberimiz de Prozac Kullananlar ve Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumlarından, ilacın ne olduğundan, ne için kullanıldığından, fiyatından ve daha birçok merak ettiğiniz konudan bilgilendirme yapacağız.

Prozac Kullananlar

Prozac Kullananlar bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra kendilerini daha mutlu hissettiklerini ve depreson halinden çıktıklarını dile getirmektedir. Tıpkı prozac 40 mg kullananlar gibi prozac 20 mg kullananlar da bu ilacı kullanmanın yarar sağladığını ifade etmektedir. İşte bu ilacı kullananların yorumları sizlerle;
  • Benim doktorum 2 hafta içerisinde etkisini göreceğimi söylemişti. Ancak ben günde 1 tane 20 mg kullanıyordum. 4 gün sonrasında ise bende fazlasıyla etki etmeye başladı. Aygül Hanım'ın Yorumu
  • Prozac denen bu ilaç, mutluluk hormonu salgılamaktadır. Uzun bir süredir bu kadar mutlu olmamıştım. Kader Hanım'ın Yorumu 
  • Depresyonda olduğum dönemde Prozac'ı doktorum önermişti. Bana oldukça iyi geldi fakat alışmamak en doğru şey olacaktır. Çünkü bu tip ilaçlar belirli bir zaman sonra bağımlılık meydana getirebilir. Hanife Hanım'ın Yorumu

Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları

Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları içerisinden birkaçı:

  • İlk hafta veya ilk 10 gün normaldir ama geçicidir bu mutluluk. 1 hafta sonra normale dönersin, sonra yavaaaaaş yavaaaaş tekrar mutluluğun artar.. 2 ay sonra falan başlar bu, 6 aydan sonra tavan yapar.
  • Aşırı mutluluk veriyo uzun zamandır bukadar mutlu oldugumu hatırlamıyorum sebepsiz yere mutluluk inş sorun çıkmaz yada gidip doktora danışacağım sınavlardan sonra boş zaman bulursam.

Prozac Nedir?

Prozac, birçok farklı psikolojik hastalıkların tedavileri için kullanılan, aynı zamanda hem şurup hem de kapsül formunda bulunan bir antidepresandır. Prozac, seçici serotonin geri alım inhibitör çeşidine ait olan bir antidepresan ilacıdır. Diğer antidepresan ilaçlara kıyasla yan etkisine daha az rastlanılır. Genellikle depresyon tedavisinde kullanılmakta olan bu ilaç obsesif kompülsif bozukluk ve yeme bozukluğunda da kullanılır./ Prozac Kullananlar, Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları..

Prozac Ne İçin Kullanılır?

Prozac, ruhsal durumunuzu, uykunuzu, iştahınızı ve enerji seviyenizi yükselterek, günlük yaşamınıza rahat bir şekilde devam etmenizi sağlar. Kişinin kötü ruh halinin düzelmesini, regl öncesi sendrom, obsesif kompülsif bozukluk ve ciddi beslenme bozuklukları gibi sorunların ortadan kalkması için kullanılır.

Prozac Muadili?

Antidepresanlar beyindeki serotonin gibi kimyasal maddelerin düzeyini yükselterek etki göstermektedir. Prozac depresyona iyi gelen etkili antidepresanlardan biridir. Prozac dışında bir çok ilacın da depresyona iyi geldiğini biliyoruz. Bu ilacın Muadilleri ise Zedprex, Fulsac, Foxeteva, Florak ve Depreks gibi ilaçlardır.

Prozac 20 Mg

Prosac 20 mg seçici serotonin geri alım inhibitör grubuna ait olan bir antidepresan ilacıdır. Genellikle psikolojik rahatsızlığı olan hastaların kullandığı bir ilaçtır. Fakat sadece psikolojik hastalıklarda değil, regl öncesi sendrom, obsesif kompülsif bozuklukların (OKB) tedavisinde de kullanılmaktadır. OKB takıntı hastalığı anlamına gelmektedir. Yani simetri hastalığı, temizlik hastalığı vb. Prozac yan etkileri diğer antidepresanlara göre çok daha azdır. Kullanmaya başlandığı zaman baş ağrısı, mide bulantısı veya uykusuzluk gibi yan etkiler görülebilmektedir. / Prozac Kullananlar Yorumları

Prozac 20 Mg Fiyat

Prozac 20 Mg Fiyatı eczanelerde 42 TL‘dir ve reçete ile satılır.

Prozac Reçetesiz Alınır Mı ?

Prozac Reçetesiz Satılmaz. Reçeteli olarak satılmaktadır. Antidepresan bir ilaç türü olduğundan dolayı doktorunuz tarafından yazılmış olması gerekmektedir. Aksi halde kendiniz alıp da kullanmamalısınız.

Prozac Kilo Aldırır Mı?

Prozac selektif serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubunda bulunduğundan dolayı bu ilacı kullananların vücutlarında kilo artışı olabilir. Kilo artışı bireyden bireye farklılık gösterebilir. Bazı antidepresan ilaçları metabolizmayı hızlandırır ve iştahı da dolayısıyla etkilemektedir. / Prozac Kullananlar, Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları

Prozac Sakinleştirir Mi?

Eğer depresyon döneminde iseniz ve bu ilacı kullanıyorsanız, Prozac size enerji verecektir.

Prozac Etkili Bir İlaç Mı?

Prozac, diğer antidepresanlara göre daha etkili bir ilaçtır.

Prozac Hafif Bir İlaç Mı?

Prozac sizin ruhsal durumunuzu, uykunuzu ve enerji seviyenizi temizleyerek, hayatınızı daha rahat bir vaziyette geçirmenize olanak tanıyan oldukça etkili bir ilaçtır.

Prozac Uyutur Mu?

Prozac ilacının yan etki arasında uykunuzu getirebilecek bir etkiside olabilir. Yan etkilerine rastlanırsa lütfen hekiminize danışın.

Prozac Kullananlar, Prozac Kullanıp İyileşenler Yorumları hakkında ki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında