Cipralex Kullananlar, Cipralex Nedir: 2022

Cipralex Kullananlar, Cipralex Nedir

Cipralex Kullananlar Yorumları hakkında olağanüstü sıralama ile makale yazdığımız bu içerikte, Cipralex Yan Etkisi, Mucizesi ve daha birçok merak ettiğiniz cevapları sizlere göstereceğiz..

Cipralex Kullananlar Yorumları genellikle, depresyon ve buna benzer olan hastalıkların etkilerinin azaldığı yönünde olmaktadır. İlk defa kullanımda yaklaşık 6 aylık bir kullanım grafiği çizildiği bilinmektedir. Cipralex kullananların sıklıkla yaptığı yorumları yazımızın devamında kaleme aldık. İşte detaylar..

Cipralex Kullananlar

Cipralex Kullananlar Yorumlarını aşağıdan okuyabilirsiniz;

 • Psikolojik problemlerim olduğunu artık bende kabullenmek zorunda kaldım. Cipralex ilacını kullanmaya başlayınca başlarda kendimi sarhoş gibi hissediyordum. Fakat sonra dozunu düşürdük. Sanırım olumlu etkilerini görmeye de başladım. Kendimi daha iyi hissetmeme vesile oldu.
 • Gün içinde bir anda gelen depresifliğim, Cipralex'e başladıktan sonra olmamaya başladı. Devamlı olarak kullanıyorum bunu. Nasıl bırakacağımı da hekim bilir artık.
 • Cipralex, kullanmaya başlayınca aylarca bırakamadığınız ilaç. Etkili olduğu bir gerçek.
 • Bir anda değişen ruh halleri benim en büyük sorunum olmaya başlamıştı. Bu ilaçtan sonra bir anda öfkelenecek gibi olduğumda bir rahatlama hissi geliyor.
 • Devamlı kullanıp insanı bağımlı yapan cinsten bir ilaçtir. Bu nedenle birçoklarının Cipralex'i mucize olarak gördüğü de doğrudur./ Cipralex Kullananlar

Cipralex Nedir?

Cipralex antidepresan grubu bir ilaç olarak etki mekanizması sebebiyle depresyon, anksiyete bozukluğu, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), travma sonrası stres bozukluğu, sosyal kaygı bozukluğu gibi farklı türdeki ruhsal sorunların tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

Cipralex Yan Etkileri ve Etkisi Ne Zaman Geçer?

Cipralex yan etkileri yönünden muadili olan ilaçlara göre daha az yan etkiye sahiptir. Etkisinin geçme süresi ise insanlara göre farklılık göstermektedir. Cipralex kullananların kullanım sebebine göre ilacın etki süresi de çeşitlendiğinden, net bir bilgi vermek olağan olmayabilir. Bilinen Cipralex Yan Etkileri ise şunlardır;

 • Mide bulantısı,
 • Sürekli endişe hali,
 • Kilo almada hızlanma,
 • Sersemlik hissi,
 • Halsizlik,
 • Ağızda kuruma.

Cipralex Yatmadan Önce

Cipralex yatmadan önce veya farklı bir zaman dilimine alınabilir. Fakat unutulmaması gerekir ki, bu ilacın ne zaman kullanılması gerektiği, ne kadar süre ile kullanılması gerekliliği gibi ayrıntıların uzman hekimler tarafından belirlenmesi gerekir.

Hekim tavsiyesi dışında bu ilacı farklı vakitlerde ve farklı sıklıklarda kullanmamalısınız. Cipralex'ten bir doz almayı unuttuğunuzda, başka bir ilaç alma zamanında çift doz almayın. İlacın etkileri göz önünde bulundurulduğunda, muhakkak hekim önerisi ile kullanılması ve bırakıldığında ise yine aynı şekilde bırakılması gerekmektedir.

Cipralex Gündüz mü Gece Mi Alınmalı?

Cipralex Gece Veya Gündüz kullanılması önerilecek bir ilaç değildir. Hekiminiz tarafından size özel olarak kullanım dozu ve sıklığı belirlenmesi gerekir. Günde kaç doz alınacağı öğrenildikten sonra doz sayısı güne eşit olarak bölünmelidir. 2 doz alınması halinde 12’şer saat aralıklar ile kullanılması önerilmektedir.

Cipralex ilacın günlük kullanımında ve doz arttırımı, azaltımı gibi hallerde mutlaka uzman hekimin reçetesine göre hareket edilmelidir.

Cipralex Mucizesi

Cipralex mucizesi aslında insanların ilaca olması gerekenden daha fazla anlam yüklemesi ile birlikte oluşmuş bir şehir efsanesi diye tanımlanır bazı kimselerce. İlacın depresyon ve anksiyete benzeri psikolojik sorunların tedavisinde ve panik atak için verildiği görülmektedir.

Psikolojik olarak dengesiz ruh halinin dengelenmesinde etkili olduğu bilinen bir ilaçtır. Psikolojik rahatsızlığı bulunan kişiler için uzmanlar tarafından reçetelendirilebilmektedir. İlacın işlevi ise beyindeki serotonin miktarını arttırması ile ortaya çıkar. Zihinsel bağlamda dengenin korunmasında etkilidir.

Cipralex Cinsel İsteksizlik Yapar Mı?

Cipralex cinsel isteksizlik yapmaz. Hatta Kullanan bireylerin bilişsel olarak serotonin hormonu salgılamasına destek olduğundan, aşırı depresyon hissinden ve bıkkınlık benzeri hislerden kurtulmasına destek olmaktadır.

Mutluluk hormonu olarak da bilinen Serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olması yönünden hastanın günlük hayatta daha sağlıklı kararlar alması ve gününü daha iyi geçirebilmesine destek olur. Cinsel bağlamda isteksizlik yapmaz ya da istek arttırıcı bir yönü bulunmamaktadır. / Cipralex Kullananlar

Cipralex 10 mg Faydaları

Cipralex 10 Mg Faydaları ile aslında antidepresanlar arasında en az yan etkiye sahip olması ve çabuk etki göstermesi çerçevesinde bilinmektedir. Psikolojik olarak dengenin sağlanmasında destekçi olan Cipralex ilacının kaygı bozukluğu, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik atak, kronik ağrı çekilmesi halinde kullanıldığı bilinmektedir.

Cipralex'in faydaları sürekli meydana gelen dengesiz ruh halinin düzene girmesi yönündedir. Bu ilacın ruh halini dengeliyor olması, günlük hayatın işleyişini ve insanın kendine olan bakışını da etkilemektedir. İlacın faydaları temel olarak psikolojik bağlamda rahatlama hissi ile benzemektedir.

Cipralex Kullananlar hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında