Bıttım Sabunu Kullananlar: 2022

Saraçoğlu Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım Sabunu Kullananlar Yorumları
 listesini olağanüstü ayrıntılı bir şekilde göreceğimiz bu içerikte, Saraçoğlu Bıttım Sabunu KullananlarKadınlar Kulübü Yorumları, Faydaları, Fiyatı, Saça Etkileri ve daha birçok bilgiyi beraber inceleyeceğiz. İşte ayrıntılar..

Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım Sabununu ben de insanlar çok övüyorlar diye kullanmaya başladım, şahişifa adlı aktardan aldım, oraya özel bir Bıttım sabunuymuş. Kafa derim dahil bütün vücutta sivilce ve aşırı kaşıntım oluyordu, uyuz mu yoksa başka bir şeymi olduğunu bilmiyordum. Hastaneye yarın gidiyorum ama önce bir şey denemek istedim ve bunu denedim. Ve diyorum ki yazıklar olsun, keşke denemeseydim.

 • Bıttım Sabunu 16 ila 19 yaşlarımda kullandığım bir sabundu ve cildimi oldukça yumşak yapmıştı.
 • Bıttım Sabunu diye bir tür sabun satılıyordu. Bende alıp bu sabunu deneyeyim dedim ve malesef söyledikleri gibi değil. Devamlı WhatsApp’tan yapılan yorumlar [bu yorumlar gerçekmi bilemiyorum] ile reklam yapılarak vatandaşlar kandırılıyor. İnstagram da yorum yapanların yorumları siliniyor. İadeli diye satıyorlar fakat bizlerden geri almıyorlar.
 • Bıttım Sabunu Kullananlar / Ben burda deneyimlerimi paylaşmak istedim sizlerle. Instagram'dan sipariş verdik, ürün siirten kargoya verildi ve 2 3 gün kadar sonra elime ulaştı. Aşağı yukarı 2 aydır kullanıyorum, yanında da Bıttım özü kremi de var, onu da sürüp saçla beraber saç derisine yedirip, 2 dakika kadar bekletiyorum. Velhasıl, 10 seneden fazladır Head&Shoulders şampuan kullanıyordum ve saçımda en küçük bile kepek sorunu yoktu. Bu Bıttım Sabununu ilk kullanmaya başladığımdan itibaren saç derimde pul pul kepekler oluşmaya başladı ve bende kullanmayı bırakıp tekrardan kullandığım şampuana geri başladım.

Bıttım Sabunu egzamaya, sedefe, saç dökülmesine ve mantara iyi geliyor, tamamen iyileştiriyor diyorlar. Instagram’da devamlı olarak ta resimler paylaşıyorlar. Fakat bunların hepsi yalan, tamamen hayal ürünü, saçlarım kepeklendi ve daha fazla yağlanmaya başladı. Herkes için aynı sonuç verir mi bilmem fakat ben kendi adıma yazıyorum hiçbir işe yaramadı.

 • Bıttım Sabunu Kullananlar/ Ben de iki haftadır kullanıyorum , gelişigüzel bir aktardan aldım o yüzden markası yok. Valla benim saçım ince telli, yağlı, sönük ve son 6 aydır aşırı dökülüyordu. Valla sabunun etkisi mi bilmem ama dökülme çok azaldı. saçlarım hacimli duruyor ve en tatlısı 3 gün oldu (ki normalde 3. gün ayna görevi görür saçlarım) saçımı toplayıp dışarı çıkabildim.
 • Bıttım Sabununu Mardin’den alıp saçlarıma sürdüm fakat şaşırtıcı bir şekilde yapış yapış oldu, arındıramadım. Lisedeyken bir zaman kullanmıştım ve kepek sorunumu tamamen çözmüştü o zamanlarda. Şimdi ise baya hakikisini aldım, neyi yanlış yaptım diye düşünüyorum. Yüzüme ise yağlı bir sabun olduğundan hiç denemedim fakat cilde bir güzel his verdiği de bir doğrudur. Kokusu kötü lakin bunu kullanan sorunlarından kurtulmak için kullanıyordur diye düşünüyorum. / Bıttım Sabunu Kullananlar

Saraçoğlu Bıttım Sabunu Kullananlar

Saraçoğlu Bıttım Sabunu Kullananlar için öneriler veriyor. Bu kısmı videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım Sabunu Faydaları arasında aşağıdakiler bulunmaktadır;

 • Saç sağlığı ve güzelliği konusunda büyük önem taşıyan dökülmeler için etkindir. Bıttım sabunu saç dökülmesi problemini tamamen engelleyebilir. Bu özelliğinden faydalanmak için sabunun sürekli olarak kullanılması ve yanında başka kimyasal ürün kullanılmaması gerekir.
 • Saçların beyazlamasını azalttığı konusunda görüşler vardır. Beyazlamayı engelleyebilen, hafif beyazlamış saçları da eski haline döndürebilen bir sabun olduğu söylenir. Sürekli ve sık olarak kullanılması önerilir.
 • Kepek oluşumunu engeller. Antiseptik özellik taşır.
 • Bıttım Sabunu sivilce tedavisinde kullanılır. Ergenlik sivilceleri ile yağlanmadan kaynaklı sivilce ve aknelerin yok edilmesinde etkilidir. Cilt temizliği için sürekli olarak kullanıldığında sivilce oluşumuna izin vermez.
 • Deri hastalıkları için kullanılan bir sabun olarak bıttım sabunu egzama sorununun tedavisinde de yardımcı olabilmektedir.
 • Saçları ve saç derisini temizlediği gibi vücut temizliğinde de oldukça faydalıdır. Hoş kokusuyla kullananı rahatlatır.
 • Cilde peeling etkisi yapar. Bıttım sabunuyla yıkandığınızda pürüzsüz bir cildiniz olur. / Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

Bıttım Sabunu saçların ve vücudun yıkanmasında ve temizlenmesinde kullanılmakta olan, organik ve geleneksel yöntemler ile yapılan meşhur bir sabun çeşididir. Sabunun etkilerinden faydalanmak için sık sık ve uzun süreler kullanmak gerekir. Bu sabunu kullanırken yanında kimyasal özellikli başka ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilir.

Cilt doktorunuzdan onayı aldıktan sonra sabunu kullanmaya başlayabilir, hem cilt sorunlarınız hem de saç bakımınız için gerekli desteği bindan sağlayabilir. Bıttım Sabununu iyice köpürterek saç diplerinize masaj yapar gibi uygulama yapabilirsiniz. Düzenli kullanımı ve her yıkamada uygulanması tavsiye edilmektedir. Bir yıkamada şampuan, bir yıkamada bıttım sabunu kullanımı etkili sonuçlar almanıza engel olabilir. Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım Sabununu her gün değil ama haftada 2 veya 3 defa kullanmanızda yarar olacaktır. Sabundaki doğal yağın, saçlarınıza bakım yapmasına izin vermeniz daha doğru olacaktır.

Bıttım Sabunu Ne İşe Yarar?

Bıttım Sabunu saç için çok faydalıdır: Saçlarınızı güçlendirir, besler, yumuşatır ve parlaklık kazandırır. Elektriklenmesini engelleyerek kolay şekil almasına yardımcı olur. Saçlarınızın su ve yağ dengesini ayarlar: Saçınız çok yağlı ise daha dengeli bir hale gelmesini sağlar. Kuru saçları ise nemlendirir. Diğer sabunlar gibi keçeleşme yapmaz.

Saça hacim vererek gür ve dolgun görünmesini sağlar: Kırılmaların önüne geçer ve sağlıklı olarak uzamasına yardım eder. Vücudunuzun temizliğinde ve bakımında kullandığınız zaman kaşıntılara ve kızarıklıklara iyi gelir. Cilt yaralarının tedavisine katkı sağlar. Cilt gözeneklerini açarak derinin nefes almasını kolaylaştırır.

Bacaklardaki varislerin azalmasında etkilidir. Sedef, egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur. / Bıttım Sabunu Kullananlar

Siirt Bıttım Sabunu

Siirt Bıttım Sabunu egzama, mantar ve kepek gibi cilt problemlerini iyileştirmesi ile ünlü olan bir sabundur. Siirt Bıttım Sabununu güvendiğiniz aktarlar veya alışveriş siteleri üzerinden temin edebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Fiyat

Bıttım Sabunu Fiyatları satıldığı yere göre değişiklik göstermektedir. 14 TL’den 114 TL’ye kadar (online alışveriş sitelerinde) değişmektedir.

Bıttım Sabunu Saça Faydaları

Bıttım Sabunu Saça Faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Saçta ki kepeği önler. Doğal bir süreç olarak saç deriniz her iki haftada bir kendini yenilemektedir.
 • Saç dökülmesinin önüne geçer.
 • Saç derisini nemlendirmeye yarar.
 • Beyazlayan saçlara elveda.
 • Sivilce lekelerini yok eder.
 • Siyah nokta oluşumunu engeller.
 • Egzamanın geçmesine yardımcı olur.

Bıttım Sabunu Yüze Faydaları

Bıttım sabunu ile sivilce, akne izleri, yara izleri gibi hücre sorunlarını iyileştirmek ve oluşumunu önlemek adında mücadele verebilirsiniz. Bıttım sabunu yüksek oranda antiseptik özelliğe sahip olması sebebiyle ciltte bulunan mikropları yok ederek etkileyici temizlik yapar.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım Sabunu tamamen doğal olduğundan ve kesin sonuç elde etmek istiyorsanız asla kimyasal ürünlerle birlikte kullanmayın. Saçlarınızı ıslatın ve bıttım sabununu sürerek bir güzel köpürtün. Saç diplerine masaj yaparak uyguladıktan sonra su ile durulayabilirsiniz.

Kabukları yumuşatmak için doğal bıttım sabununu suyla temizlenen saça ve kaşa uygulayabilirsiniz. 3-5 dakika boyunca köpük halinde bekletilen sabunu yıkamanız yeterli olacaktır. / Bıttım Sabunu Kullananlar

Mehmet Aydın Bıttım Sabunu

Mehmet Aydın Bıttım Sabunu güvendiğiniz aktar dükkanları ya da internet üzerindeki alışveriş sitelerinden alabilirsiniz. Ayrıca sizin için Mehmet Aydın sabunları yapılışı videosunu hemen aşağıya bıraktık.

Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı?

Bıttım Sabunu Saç Çıkarmaya yardımcı olma özelliğine sahip olan bir sabundur. Ancak düzenli olarak ve uzun süre kullanılması durumunda yararlı olmaktadır. 8 - 9 ay süresince haftada 2 yada 3 defa saçınızı sadece bıttım sabunu ile yıkarsanız, saçınızın çıkmaya başladığını fark edebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Zararları

Bıttım Sabunu Zararları aşağıdaki gibidir;

 • Bıttım sabunu kimi saçların kurumasına sebebiyet verebilir. Buna engel olmak için sabunu duruladıktan sonra saç kremi kullanılmalıdır.
 • Göze kaçan bıttım sabunu gözlerin kısa süreliğine yanmasına sebep olur. Bu nedenle yüzünüzü dikkatli bir şekilde yıkamanız önerilir.

Bıttım Sabunu Yüze Nasıl Kullanılır?

Bıttım Sabunu ile akne ve siyah noktalar için yüzünüzün tamamını haftada 2 veya 3 defa yıkayın. Siirt’e özel bu sabun tamamen organik olduğundan dolayı herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Hem cilde hem de saçlara uygulayabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım Sabunu, yabani fıstık yağı ve Menengiç yağından elde edilen bir sabun çeşididir. Bu sabun, egzama ve mantar gibi cilt sorunlarının tedavisi amacıyla kullanılıyor. Kepeği, deri dökülmelerini ve saç dökülmelerini önleyici etkenlere sahip olan Bıttım Sabunu, bazı bölgelerde ‘Botan sabunu’ olarak ta bilinir.

Bıttım Sabunu Neyden Yapılır?

Bıttım, Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişmekte olan bir meyve türüdür. Bıttım sabunu yabani fıstık (bıttım) yani bilinen ismiyle menengiç yağından elde ediliyor. Bıttım Siirt fıstığının aşılanmamış halidir, Siirt’e özgü bir sabundur. Bıttım sabunu tamamen elle yapılmaktadırbıttım sabunu yapımında kimyasal madde kullanılmamaktadır. Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım Sabunu Sivilce

Bıttım Sabunu onlarca cilt sorununda olduğu gibi, sivilce tedavisinde de gayet etkin bir üründür. Sivilcenin bulunduğu yere sürülerek köpürtülmesi ve bir vakit sonra bol su ile durulanması, kısa süre içerisinde sivilcelerin yok olup ortadan kaybolmasını destekleyecektir.

Bıttım Sabunu Egzama

Bıttım SabununuEgzama bölgesinin em önemli hijyen ürünlerinden birisi olarak görebilirsiniz. Egzamalı bölgeyi ıslatıp bıttım sabununu uygulayabilirsiniz. Yumuşak hareketlerle sabunu köpürttükten sonra 5 dakika kadar beklemeli, sonrasında da durulamalısınız. Düzenli kullanımda gözle görülür etkiler alma şansınız fazladır.

Bıttım Sabunu İçindekiler

Bıttım Sabunu İçindekiler kısmındaki bilinen maddeler, aşağı tarafta sıralanmıştır;

 • Bıttım meyvesi
 • Menengiç yağı
 • Doğal ot suyu
 • Kül

Bıttım Sabunu Kullananlar hakkında ki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında