Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü

Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü

Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü Yorumları
 ve diğer merak ettiğiniz cevapları vereceğimiz bu yazıda, Ertesi Gün Hapı Fiyatı, Etkileri, İsimleri, Ne İşe Yaradığı, Ne Kadar Süre Etki Ettiği ve daha birçok içeriği de olağanüstü ayrıntılı bir şekilde göreceğiz. İşte, Ertesi Gün Hapı Kullananlar Yorumları ve detaylar..

Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü

Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü Yorumları hemen aşağıdan okuyabilirsiniz:

 • 27 mayıs 2022 akşam 9 civarı korunmasız cinsel ilişkiye girdim Adamım çekildi ama ertesi gün 28 mayıs benim yumurtlamam olduğu için hala precumdan korktum...hapı aldım 28 mayıs saat 11 ...bugün adet oldum 15 Haziran 2022 2 gün gecikti ama rahatladı. bu gerçekten etkili.
 • Genelde jenerik formu alırım ama b planını yaptım ve delik vücudum yaklaşık bir ay bozuldu, adetimi 10 gün geciktirdi saçlarım çok çıkıyordu, parmağımda siğil var ve şimdi ikinci ay ben' normale dönüyorum.
Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü
 • Herhangi bir aksama süresi yoktur. Neredeyse fark edilmeyen yan etkiler, Avrupa'da bir grup insan üzerinde araştırma yaptıklarını okudum ve fazla kilolu kadınlarda ilacın etkinliğinin daha düşük olduğunu ve sadece en az 50 kilo olduğum için kesinlikle farklı olmaya yalvarıyorum. libre Aldığım 4 kez benim için mükemmel çalıştı.
Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü
 • Korunmasız cinsel ilişkiden yaklaşık 24 saat sonra aldım. İşe yaradı, ama iki haftadan fazla erken regl olmamı sağladı, şimdiye kadarki en kötü sivilcem oldu ve üç hafta sonra hâlâ devam ediyor, hormonlarım çıldırdı, beni sürekli ağlatıyor, korkunç bir öfke ve doyumsuz bir açlık var. ani kilo alımına yol açar.
 • Yumurtlama sırasında tam anlamıyla seks yaptım ve prezervatif kırıldı. AŞIRI ağrıyan göğüsler ile tüm hamilelik belirtileri vardı. adet 3 gün erken geldi. Bütün ay bir enkazdım ama işe yarıyor bayanlar sadece rahatlayın. Bu ilacı ilk aldığımda yaklaşık bir hafta sonra kanamam oldu. Bu sefer öyle olmadı. Lekelenme yok. Kanama yok. Hiç bir şey. Sadece AĞIR olan erken bir dönem. Ama hey, bebek yok!
Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü
 • Yani 2 Şubat korunmasız ilişkiye girdi. Tam 6 gün sonra 8 şubat 7 gündür kanamam başladı. Tam duracağını düşündüğümde, o zamandan beri lekelenmeye devam ettim. Şubat daha hafifledi ve 20'sinde ağırlaştı. Bunaldım Yorgun. Bu, kimsenin bahsetmediği ve çok ciddi bir şekilde geçmesine neden olan duyguların acelesi. Bunu bir daha asla almam. Bulantının kötü olduğu hissinden nefret ediyorum, hapı aldıktan sonra kusacağımı sandım. Bugün 19 Mart ve midem bulanıyor.

Ertesi Gün Hapı Fiyat

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2022 içinde satılan iki ertesi gün haplarından birisinin fiyatı 70 ila 80 tl arasında değişirken, diğerinin fiyatı ise 90 ile 100 tl değişmektedir. Ertesi gün Hapları reçetesiz olarak alınabilir.

Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ertesi gün hapı, eczanelerde reçetesiz olarak satılan yüksek progesteron hormonu içeren bir haptır. Gebeliğin istenmediği durumlarda korunmasız olarak cinsel birleşmeye girmenin sonrasında kullanıldığında hamile kalmayı engelleme konusunda bir hayli etkilidir.

Ella Ertesi Gün Hapı

ELLA Ertesi Gün Hapı bir acil doğum kontrol hapı çeşididir. Yani bu ilaç, korunmasız yapılan cinsel birleşmeden veya kullandığınız koruyucu yöntemin etkisiz olmasından sonra hamileliğe engel olmak için kullanılabilir.

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri aşağıda sıralanmıştır;

 • Memelerde hassasiyet oluşumu 
 • Baş ağrısı durumu
 • Baş dönmesi hali
 • Bulantı-kusma şikayetleri 
 • Karın ağrısı ve kramplar
 • Hâlsizlik durumu
 • Şişkinlik
 • Ara kanama
 • Lekelenme
 • Karın ağrısı

Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Ertesi Gün Hapı, doğum kontrol yöntemlerinin uygulanmadığı dönemlerde korunmasız girilen cinsel ilişki sonrasında kullanılmalıdır. İlişki sonrası ilk 72 saat içinde 12 saat arayla oral yolla alınırlar.

Ertesi Gün Hapı Zararları

Ertesi Gün Hapı Zararları ise aşağıda listelenmiştir;

 • Adet düzensizliği,
 • Baş ağrısı ve baş dönmesi,
 • Mide bulantısı ve kusma,
 • Ara kanamalar,
 • Meme hassasiyeti,
 • Yorgunluk ve halsizlik hissi,
 • Karın bölgesinde şişkinlik,
 • Karın ağrısı.

Ertesi Gün Hapı İsimleri

Ertesi Gün Hapı İsimleri aşağıdadır;

 • Ertes®, Postpill One® – Sadece progesteron adlı hormonu içermektedir 
 • Ella® – hormon içermez, ulipristal ismi verilen bir madde içerir.
 • Norlevo® -Sik tercih edilenlerden birisidir.
 • Postpill One
 • Yuzpe metodu – yüksek doz doğum kontrol hapı alınmasıdır.

Norlevo Ertesi Gün Hapı

Norlevo Ertesi Gün Hapı, korunmasız cinsel ilişkiden sonra ilk 72 saat içinde kullanıldığında 0-24 saat arası %95, 24-48 saat arası %85 , 48-72 saat arası %58 oranında etkilidir.

Ertesi Gün Hapı Ne Zaman İçilir?

Ertesi Gün Hapı olarak ilk 24 saat içinde alınan ilaç, hamileliğe engel olmada %98 oranında etkili iken bu oran 48. saatte %75’e düşer.

Ertesi Gün Hapı İse Yaradığı Nasıl Anlaşılır?

Ertesi Gün Hapının işe yarayıp yaramadığını göstermekte olan tek şey adetin zamanında gelmesidir. Hapın hemen sonrasında olan kanama ilacın yan etkisi ile oluşabilir. Ama bu lekelenme tipi kanama da kesin olarak işe yaradığının bir işareti değildir.

En İyi Ertesi Gün Hapı

En İyi Ertesi Gün Hapı Ertes, Ella, Norlevo ve Postpill One ilaçlarıdır. Hangisinin en iyi olduğunu doktorunuza sorabilirsiniz.

Ertesi Gün Hapı Adet Geciktirir Mi?

Ertesi Gün Hapının Adet Geciktirdiği toplum olarak düşünülse de bu durum yanlıştır. Yani ertesi gün hapı kullandım adetim gecikti gibi bir durum söz konusu değildir ancak bu haplar adet dengesini ve düzenini bozma riski taşır.

Ertesi Gün Hapı Kanama Yapar Mı?

Ertesi Günü Hapı Kanama Yapar MıErtesi gün hapı kullanımı sonrasında damla damla veya lekelenme olarak kanama yapabilir. Bir çok bayan, bu kanamaların, regl kanaması ile bir ilgisi olduğunu düşünebilir. Bu halin ertesi gün haplarının adet söktürme ve geciktirme gibi herhangi bir etkisi yoktur.

Ertesi Gün Hapı Yerine Ne Kullanılabilir?

Ertesi Gün Hapı Yerine Ne Kullanılabilir diyorsanız; Eğer korunmasız / istenilmeyen cinsel birliktelikten sonra 3 gün geçmişse ulipristal yada bakırlı rahim içi araç daha iyi seçeneklerdir. Normalde kullanıdığınız doğum kontrol hapını unuttuğunuz için ulipristal aldıysanız düzenli aldığınız doğum kontrol hapına devam etmek için en az 5 gün kadar bekleyiniz.

Ertesi Gün Hapı Ne Kadar Etkili?

Ertesi Gün Hapı ilk olarak 24 saat içerisinde içilen ilaç, hamileliğe engel olmada %98 oranında etkili iken, bu oran 48. saatte %75’e kadar inmektedir. Bu nedenle ertesi gün hapı, korunmasız olarak girilen cinsel birleşme sonrasında mümkün olan en kısa sürede ağız yolu ile alınmalıdır.

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyatı ortalama 90 TL ile 130 TL arasında değişmektedir. Ertesi gün haplarının yalnızca beklenmedik durumlarda hamileliğe engel olmak için kullanılması gerektiğini unutmayın.

Ertesi Gün Hapı Kaç Gün Korur?

Ertesi Gün Hapı cima (cinsel birliktelik) sonrasında ki 5. güne dek kullanılabilmektedir. İlacın hamileliği engelleme etkisi ne zaman alındığı ile bağlantılıdır. İlk 24 saat içerisinde alınan ilaç hamileliği önlemede yüzde 98 oranında başarı olurken, bu oran 48. saatte yüzde 75’e kadar düşer.

Ertesi Gün Hapı Kullananlar Kadınlar Kulübü hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayınız..

En üstteki ilan

İlanın Altında