Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni - Okunuşu ve Anlamı

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni okunuşu ve anlamı nedir konusunu siz değerli takipçilerimize aktarmaktan mutluluk duyacağız. Bildiğiniz üzere, bir haber bloğu olarak dua ve ayetlere de sık sık yer vermekteyiz. Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni 41 kere fazileti ve Cübbeli sesinden okunuşunu da sizlere aktaracağız. İşte ayrıntılar..


Not:! Kesinlikle ve kesinlikle muma veya resme okumayın. İslamiyette böyle bir adap yoktur, şirke, küfre düşmeyin. Asla bir kimseyi veya bir şeyi doğrudan istemeyin, hayırlısı ise olsun diye isteyin! Bu bir ayettir! Ayet adabından dışarıya çıkmayın!!

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Arapça yazılışına göre harflerinin Ebced Değeri 1227 her bir harf toplanarak hesap edilmiştir. Okuma için hesaplama yaparken 1227 ilgili ayetin bahsedilen kısmının ebced değerleri isimlerinizin toplam ebced değerlerine dahil edilerek toplam çıkan sayı zikredilerek okunmalıdır.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Anlamı

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Anlamı da ayrıntılı anlatılmıştır; Taha Suresi 135 ayettir ve Mekke’de nazil olmuştur. İsmini birinci ayetinde yer alan “Tâ. Hâ” mukataa harflerinden almıştır. Taha suresi Kur’an-ı Kerim’de 16. cüzünde yer alır. Mekke döneminin ortalarında nazil olan bu surenin saymakla bitmeyen faziletleri vardır. Taha suresi 39. ayetinde yer alan ve ayetin son kısmında bahsedilmiştir. Muhabbet duası niyetiyle okunan ayeti kerimenin Arapça okunuşu “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elgaytü aleyke mehabbeten minni” anlamı Taha suresinin 39. ayeti mealinde yer aldığı üzere “Onu (bebek Mûsâ’yı) sandığın içine koy ve denize (Nil’e) bırak ki, deniz onu kıyıya atsın da kendisini, hem bana düşman, hem de ona düşman olan birisi (Firavun) alsın. Sana da, ey Mûsâ, sevilesin ve gözetimimizde yetiştirilesin diye tarafımızdan bir sevgi bırakmıştım.” koyu punto ile işaretli kısımda görüldüğü üzere muhabbet ve sevgi niyetleri için bu ayeti kerimenin bahsedilen kısmı “Arapça okunuşu” kısmında yazıldığı gibi aşk duası niyetiyle 41 kere okunmaktadır.

1.Ömer Çelik Meali“Oğlun Mûsâ’yı sandığa koyup nehre bırak! Nehir onu kıyıya atsın da, hem benim hem de onun düşmanı olan Firavun onu yanına alsın!” Ey Mûsâ: “Ayrıca bizzat benim gözetimimde yetişip eğitilmen için sana kendimden gönülleri cezbeden bir güzellik ve sevecenlik vermiştim.”
2.Diyanet Vakfı MealiMusa'yı sandığa koy; sonra onu denize (Nil'e) bırak; deniz onu kıyıya atsın da, benim düşmanım ve onun düşmanı olan biri onu alsın. (Ey Musa! Sevilmen) ve benim nezaretimde yetiştirilmen için sana kendimden sevgi verdim.  
3.Diyanet İşleri (Eski) Meali36,37,38,39. Allah: "Ey Musa! İstediğin sana verildi" dedi, "Zaten sana başka bir defa da iyilikte bulunmuş ve annene vahyedilmesi gerekeni vahyetmiştik: Musa'yı bir sandığa koy da suya bırak; su onu kıyıya atar, Bana da, ona da düşman olan biri onu alır. Ey Musa! Gözümün önünde yetişesin diye seni sevimli kıldım."
4.Diyanet İşleri (Yeni) Meali“Onu (bebek Mûsâ’yı) sandığın içine koy ve denize (Nil’e) bırak ki, deniz onu kıyıya atsın da kendisini, hem bana düşman, hem de ona düşman olan birisi (Firavun) alsın. Sana da, ey Mûsâ, sevilesin ve gözetimimizde yetiştirilesin diye tarafımızdan bir sevgi bırakmıştım.”
5.Elmalılı Hamdi Yazır Meali"Onu (Musa'yı) tabut içine koy da denize bırak. Deniz de onu sahile atsın. Onu hem bana düşman, hem ona düşman olan biri alsın." Bir de benim gözetimim altında yetiştirilmen için, üzerine katımdan bir sevgi bırakmıştım. (Ey Musa!)
6.Elmalılı Meali (Orjinal) MealiOnu tabut içine koy da deryayı bırak derya da onu sahile, bıraksın, onu hem bana düşman hem ona düşman biri alsın, ve üzerine benden bir sevgi koydum ki hem nezaretim altında yetiştirilesin
7.Hasan Basri Çantay Meali37,38,39. «Andolsun ki biz sana diğer bir zamanda, anana vahyolunacak şey'i ilham etdiğimiz vakıtda da lutf etmiş ve (kendisine): — Onu tabuta koy da denize at ki deniz onu kıyıya bıraksın, onu benim de, kendisinin de düşmanı olan biri alacak diye (emreylemişdik). Sana karşı (Ey Musa) gözümün önünde yetişdirilmen için kendimden bir sevgi bırakmışdım.
8.Hayrat Neşriyat Meali“ 'Onu sandığa koy, sonra kendisini denize (Nîl'e) bırak! Böylece deniz onu sâhile çıkarsın; bana da düşman, ona da düşman olan biri onu alsın!' diye (ilhâm etmiştik). (Hem sevilesin) ve müşâhedem altında yetiştirilesin diye sana tarafımdan bir sevimlilik de verdim.”
9.Ali Fikri Yavuz MealiOnu (çocuğu - Mûsa'yı) tabut içine koy da denize bırak. Deniz de onu sahile atsın. Onu, hem bana düşman, hem ona düşman olan biri alsın. Bir de mürakabem altında yetiştirilmen için üzerine tarafımdan bir sevgi bırakmıştım (ya Mûsa!).
10.Ömer Nasuhi Bilmen MealiŞöyle ki: «Onu tabut içine bırak, sonra onu denize at. Hemen deniz de onu sahile bıraksın da onu bana da düşman ve ona da düşman olan alıversin. Ve üzerine tarafımdan bir muhabbet bıraktım ki, hem de nezaretim önünde yetiştirilesin.»
11.Ümit Şimşek Meali“ 'Onu sandığa koy, sandığı deryaya bırak; derya onu sahile atsın, Bana ve ona düşman olan kişi de onu oradan alsın.' Bir de sana, Benim gözetimim altında yetiştirilmen için, tarafımdan bir sevimlilik vermiştim.
12.Yusuf Ali (English) Meali"´Throw (the child) into the chest, and throw (the chest) into the river: the river will cast him up on the bank, and he will be taken up by one who is an enemy to Me and an enemy to him´: But I cast (the garment of) love over thee from Me: and (this) in order that thou mayest be reared under Mine eye.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni 41 Kere

Bu Âyet-i Kerimi (313) defa 7 gün boyunca okunur.

Daha sonraki günler 41 defa okunmaya devam edilir 41 gün boyunca.

Her hangi bir toplantı veya meclise girmeden oradakilerin sizi sevmesi içinde gitmeden 41 defa okunur.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Cübbeli

Hakan abi burada youtube video var direk linki atiyorum mecburen bakarsın nasipse

https://youtu.be/gL3tsGCpoKA

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Etkileri

Gizli ilim kaynaklarında bahsi geçen “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elgaytü aleyke mehabbeten minni okuyanlar tarafından etkileri anlatılmıştır. Bu ritüel muhabbet duası şeklinde niyet edilerek uygulanır. Halis bir kalp ile inanarak okunduğunda; eşler arası muhabbet, sevgililer arası muhabbet ve aşık etme gideni geri getirme, kendine bağlama etkileri vardır. 41 kere okunduğunda karşı tarafın doğal bir şekilde size karşı ilgisi ve muhabbet başlar. Platonik aşk acısı çekenler bu duayı sevdiği insanın aşk ve muhabbetini celp etmek için okuyabilirler. Tabi en doğrusunu Allah bilir.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Denenmiş

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Denenmiş ise de en doğrusunu aktaracak bir kimseyi bulmak ile bulduğunu düşünmek arasında fark vardır. Sizlere düşen şuraya üfle de kağıdı yak gibi şeylere uymamak. Okuduğun ayettir ve ona göre okunması icab eder. Anlatılanlar doğru da olabilir yalan da.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Duası Nasıl Yapılır?

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Duası nasıl Kur'an-ı Kerim okuyorsanız, ki bu da Taha Suresi 39. ayettir, o şekilde niyet ederek okumalı ve sadece hayırlısını istemelisiniz.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Okuyanlar

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Okuyanlar arasında bulunmak isteyenler, muma resme okumayın. Mazallah siz büyü yapmayın ayet okuyacaksanız sadece temiz niyet ederek doğrudan abdesti şekilde okuyun.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Fotoğraf

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Fotoğraf veya mum üzerinde okumayı kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve doğru bulmuyoruz. Niyet edip Allah'ın ayetlerini doğru düzgün okumalısınız.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Muma Okumak

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Muma Okumak kısmını tavsiye etmiyoruz, çünkü ayet okumanın adapları vardır. Bunlar bize göre bu adaplara aykırıdır.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Kaç Defa Okunmalı

İsimlerin Ebced değerleri hesap edilerek okunması daha iyi sonuç verir. Her ismin bir ebced değeri vardır Ledün ilmi kitaplarında bahsedildiği üzere Ebced ilmine göre her insanın isminin harflerinin bir ebced değeri sayısı vardır. Bu isimler anne adınız ve kendi adınız olarak isimlerin ebced değerleri hesaplanır ve sonra karşı tarafında anne adı ve kendi isimlerinin ebced değerleri hesaplanır çıkan tüm sayılar toplanır. Sonra bu isimlerin ebced değerleri üzerinden “Bismillahirrahmanirrahim. Ve elgaytü aleyke mehabbeten minni” kaç kere okuyacağınız ortaya çıkar. İsimlerinizin ebced değerlerini öğrenmek için arama motoruna isminizi yazın ve sonuna ebced değeri yazın.. arama yapın isminizin ebced değerini gösteren web sitelere bakın kolayca öğrenmiş olacaksınız.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Ne İçin Okunur?

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni dargın olan veya ayrılmak üzere olan eşlerin barışması adına okunur.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Duasi Kuralları 

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Duasi Kuralları içerisinde abdestli olmak ve önceden naz kılmak vardır.

1127 Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni

1127 Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni okuyup muma üflemek gibi öğretiler var fakat biz bunları dinimizce doğru bulmuyoruz. Bu nedenden ötürü, size de tavsiyemiz bu işleme başvurmayın.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Adetliyken Okunur Mu?

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Adetliyken Okunur Mu diye soruyorsanız, bu bir ayettir. Ayetten bir kısımdır. Bu nedenle adetli iken okumak doğru olmaz.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Büyü mü?

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni büyü değildir! Bu Taha Suresi 39. âyet'tten bir kısımdır.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Arapça

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Arapça okunuşu aşağıdaki gibidir;

Enıkzifîhi fît tâbûti fakzifîhi fîl yemmi felyulkıhil yemmu bis sâhıli ye’huzhu aduvvun lî ve aduvvun lehu, ve elkaytu aleyke mehabbeten minnî ve li tusnea alâ aynî.

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Hangi Ayet

Ve Elgaytü Aleyke Mehabbeten Minni Taha Suresi 39. Âyet'tir.

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu Bilgilarus ve SihirliYelpaze
Sivas Psikolog