Kamerun Milli Takımı, Kamerun Asgari Ücret ve Daha Fazlası


Kamerun Asgari Ücret 2022
 senesinde ne kadar? Kamerun Milli TakımıBaşkentiDiliDini, Bayrağı ve daha fazlası cevap ile huzurunuzdayız.

Kamerun Küçük Afrika ismi ile de bilinen Batı Afrika’da bulunan bir devlettir. Kamerun’un resmi ismi ise Kamerun Cumhuriyetidir.

Kamerun Asgari Ücret 2022

Kamerun’da ortalama maaş 156 euro 'dur.

Kamerun Milli Takımı

Kamerun Asgari Ücret belli. Peki ya Kamerun Milli TakımıKamerun Millî Futbol TakımıKamerun’u uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. FIFA Dünya Kupası’nda çeyrek finalde oynama gururuna erişen ilk Afrika takımı olma özelliğiyle de tarihe geçmiştir.

Kamerun Mısır Maçı

Kamerun Mısır Maçı, 03. 02. 2022 tarihinde Kamerun 1 – Mısır 3 olarak bitmiştir.

Kamerun Başkenti

Kamerun Asgari Ücret bilgisinden sonra Kamerun Başkenti sorusunun cevabıda sizlerle. Kamerun’un Başkenti Douala’dır. Başkent ülkenin eğlence sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ayrıca müziğin başkenti olarak da bilinir. Kamerun on bölgeye ayrılmıştır. Diğer önemli şehirleri Yaounde, Maroua, Bamenda ve Garoua’dır.

Kamerun Nerede?

Kamerun Afrika kıtasının orta batı kısmında bulunur. Kamerun’un komşuları Nijerya, Çad, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Gabon ve Ekvator Ginesidir. Atlas Okyanusuna 402 km. lik bir sahili bulunmaktadır. (Kamerun Hakkında Herşey?

Kamerun Para Birimi

Kamerun’un Para Birimi Orta Afrika CFA frangıdır. Bir Amerikan doları 554 Orta Afrika Frangıdır. (Kamerun Asgari Ücret, Kamerun Hakkında Herşey)

Kamerun Dini

Kamerun’da hakim olan din Hristiyanlıktır. Nüfusun % 70’i hristiyandır. İkinci yaygın din ise İslamiyettir. Diğer kesim de yerel dinlere inanarak yaşamaktadır.

Kamerun Dili

Kamerun’da çok sayıda yerel dil bulunmaktadır. Tahmini ifade ile 230 dil vardır. Kamerun’un resmi dilleri Fransızca ve İngilizce’dir. Ancak Fransızca ülkenin % 80 inde çok yaygındır. (Kamerun Asgari Ücret, Kamerun Hakkında Herşey)

Kamerun Nüfusu 2022

Kamerun Nüfusu 2022 yılında net bir şekilde söylenemez isede, tahmini olarak 30 milyon kişiye yakın bir Nüfusu vardır.

Kamerun Koyunu

Muflon Koyun Grubu mensubu olan Kamerun Koyunu, kökenini Kamerun’dan alan ve Batı Afrika’dan yayılan, etçi bir koyun ırkıdır.

Şu an saf Kamerun Koyun Irkından tahmini olarak 7000 adet kaldığı düşünülmektedir. Bir çok hayvanat bahçesinde bu ırktan koyunlar sergilenmektedir.  Fakat çeşitli varyeteleri Afrika ve Avrupa’ya yayılmıştır.

Kamerun Kadınları

TİKA ile Kamerun’daki Kadınlar Çemberi (Ladies Circles) adlı derneğin iş birliğiyle 33 Kamerunlu Kadına mesleki beceriler eğitimi verildi.

Başkent Yaounde’de 6 ay süren kursta, katılımcılara teorik ve pratik dersler verildi.

Kamerun İlahisi Dinle

Kamerun İlahisini videodan izleyebilirsiniz.


Kamerun Milli Takımı, Kamerun Asgari Ücret, ve Kamerun 2022 hakkında merak ettiklerinizi cevapladık. 

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu Bilgilarus ve SihirliYelpaze
Sivas Psikolog