Folbiol Kullananlar - 2022

Folbiol Kullananlar, Folbiol Folik Asit Nedir?

Folbiol Kullananlar 2022
yorumlarını birlikte okuyacağız inşaAllah. Folbiol Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı, Yan Etkileri, Prospektüsü ve Folbiol Folik Asit hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaştık. İşte ayrıntılar..

Folbiol Kullananlar

Folbiol Kullananlar yorumları aşağıda sıralanmıştır;

  • Gebelik planları yapanların kullanması gereken hap. Zira gebelikte ilk 3 ay önemli.
  • Biotin ile birlikte kullanılınca harikalar çıkarabilen vitamin. ama doktora danışın tabii önce.
  • Bu ilaçla birlik de size b12 vitamin hapı da verilir. nedeni ise folik asit eksikliği yaşayanlarda b12 eksikliği de görülüyor olması imiş.
  • Fiyatından olsa gerek, bu aralar piyasada bulunmamakta.
  • Hayatımı kurtarmasına vesile olmasını ümit ettiğim folik asit içeren kansızlık hapı.
  • Doktorun, kızım Afrika'da mı yaşıyorsun bu ne biçim değer dedikten sonra verdiği ilaç. folik asit değerim yerlerde, yemek ye dedi bana. yiyemiyorum dedim, yiyeceksin dedi. bir yere varamadık. ilacı bu sabah kullanmaya başladım, günde 2 taneyle... iyi gelir inşallah.
  • Metotreksat kullanan hastalara yan etkilerin azalması için genellikle reçete edilen ilaç. haftada 1-2 defa kullanılır fakat doktor daha fazla kullanılmasına karar verebilir. metotreksat kullandıktan sonraki 24 saat içerisinde içilmesi tavsiye edilmez. / Folbiol Kullananlar

Folbiol Nedir?

FOLBİOL, folik asit eksikliğinden dolayı oluşan megaloblastik anemi (kansızlık) tedavisi için 4 ay boyunca ve günde 1 tablet (5 mg) olacak şekilde, aç yada tok karna uygulanan bir ilaçtır. Besin emilimi bozuklukları gibi durumlarda günde 3 tablete (15 mg) kadar kullanılabilir (doktor önerisi ile)!. Uygulama yolu ve yöntemi: FOLBİOL oral yolla uygulanmaktadır.

Folbiol Ne İşe Yarar?

Folbiol sindirim sistemi ve kansızlık gibi hastalıkların tedavisine yarar. Aynı zamanda gebelikte ki folik asit eksikliğine bağlı gelişen kansızlık gibi durumlarda da reçete edilebilir.

Folbiol Fiyat

Folbiol Fiyat 2022:

Etken MaddeFolik AsitEczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Dahil )39.97 TL
Geri Ödeme KoduA03143Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç )37.01 TL
Reçete DurumuReçeteli SatılırSene İçindeki En Yüksek Fiyatı39.97 TL
İthal / İmalİmal   [ Ref.Ülke :Turkiye ]Ortalama Fiyatı26.84 TL
Ruhsat Sahibi Firmaİbrahim Etem Ulagay İlaç Sanayi Türk A.Ş.
ATC Kodu
Folbiol Fiyat

Folbiol 5 Mg

Folbiol 5 Mg sarı renkte, yuvarlak, düz ve bir tarafı çentikli olan tablet ilaçtır. İçeriğinde ki folik asit maddesi bir tür B vitaminidir. FOLBİOL, folik asit eksikliğine bağlı aşağıdaki hastalıkların tedavisi amacı ile reçete edilmektedir:

  • Besinlerin sindirim kanalından emilimi ile ilgili bazı problemler (tropikal veya non tropikal spru)
  • Hamilelerde, bebeklerde yada çocuklarda folik asit eksikliğine bağlı bir kansızlık çeşidi (megaloblastik anemi)
  • Beslenme tarzından dolayı oluşan kansızlıklar (anemiler)

Folbiol Folik Asit

Folbiol folik asitFolbiol eksikliğinde meydana gelen kansızlık/anemi hastalığı için etkin tedavi yöntemleri arasında bulunur. Aynı zamanda hamilelik dönemlerinde nöral tüp sorunlarının önüne geçebilmek için reçete edilebilir. Folbiol Folik Asit Kullananlar kesinlikle hekim gözetiminde kullanmalıdır.

Folbiol Ne İçin Kullanılır?

Folbiol kansızlık/anemi rahatsızlıklarını tedavi etmek ve gebeliği hızlandırmak için kullanılır.

Folbiol Yan Etkileri

Folbiol Yan Etkileri arasında aşağıdakiler yer almaktadır; Bir anda gelişen hırıltılı nefes alma, nefes almada zorluk, göz kapakları, yüz yada dudaklarda şişme, döküntü yada kaşıntı (özellikle tüm vücutta), kızarıklık gibi şiddetli alerjik reaksiyon belirtileri. Eğer bunlardan biri sizde bulunuyorsa sizin FOLBİOL‘e karşı alerjiniz var demektir. Folbiol Kullananlar yorumları kısmında da zaten belirtilmişti.

Folbiol Ne İlacı?

FOLBİOLfolik asit eksikliğine bağlı megaloblastik kansızlık - anemi tedavisi için 4 ay süresince kullanılan bir ilaçtır.

Folbiol Tablet

FOLBİOL 5 mg Tablet: Oral yolla uygulanır.

Etken Madde: 5 mg folik asit

Yardımcı maddeler

Laktoz monohidrat (sığır sütü kaynaklı), mısır nişastası, primojel, talk, magnezyum stearat.

Folbiol Prospektüs

Folbiol Prospektüs linki aşağıdadır;

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pdf.ilacprospektusu.com/3989-folbiol-tablet-5mg-kt.pdf&ved=2ahUKEwjr_OTxj5X5AhW0W_EDHb07DskQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw0Kwos-uqR_AG4SrPY0nYit

Folbiol Kilo Aldırır Mı?

Folbiol Kilo Aldırır Mı? Folik asit alımınızı yükseltmek, özellikle de sağlıklı diyet ve doğal takviyelerle yükseltiyorsanız, kilo alımına sebep olmayabilir.

Folbiol Nasıl Kullanılır?

FOLBİOL, folik asit eksikliğine bağlı megaloblastik kansızlık/anemi tedavisi için 4 ay süresince her gün 1 tablet (5 mg) kullanılır. Besin emilimi sorunlarında günde 3 tablete (15 mg) kadar kullanılabilir. FOLBİOL oral yolla kullanılır. Aç veya tok karna kullanılabilir. Bol su ile içiniz.

Folbiol Kullanıp Hamile Kalanlar

Folbiol Kullanıp Hamile Kalanlar yorumları da aşağıda listelenmiştir; İşte, Hamile kalmadan önce Folbiol Kullananlar..

Folbiol ilacını hamile kalmayı düşündüğüm ay kullanmaya başladım ve o ay hamile kaldım. Mucizevi.

Ben hamilelikten bir ay önce kullanmaya başladım ve iyiydi, yani bir yan etkisine rastlamadım, dinç tutuyor ve hamile kalmayı hızlandırıyor. Sonraki ay hamile olduğumu öğrendim kasık ağrısı karın hiçbir ağrı hissetmedim gebeliğim süresince.

 Folbiol Kullananlar 2022 hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında