Tıbbil Kulubi Duası Fazileti, Tıbbil Kulubi Salavatı Arapça ve Türkçesi

Tıbbil Kulubi Duası Fazileti, Tıbbil Kulubi Salavatı Arapça ve Türkçesi

Tıbbıl Kulubi Duası Fazileti hakkında olağanüstü ayrıntılı bilgiler verdiğimiz makaleye hoşgeldiniz. Salavatı Tıbbıl Kulubi Duası Arapçası, Türkçesi ve Anlamını yazımızda bulabilirsiniz.

Tıbbıl Kulubi Duası Fazileti

Tıbbil Kulubi FaziletiŞifa Salavatı günde en az 3 defa sabah, öğle, akşam okunacak diye söylenmektedir. Başka bir kaynakta ise günde 7 defa okunacak diye buyurulmaktadır. Bir diğer okunuş şekli ise perşembe akşamlarını, cumaya bağlayan gece yatsı namazını kıldıktan sonra 313 sefer kişinin kendi duyacağı ses tonuyla okunması gerektiği üzerinedir.

Salavatı Tıbbıl Kulubi Duasını okumaya başlamadan önce 313 Kere Ya Şafi Esması zikredilmesi gerekir. Okunma esnasında bir su şişesinde ki suya her okumadan sonra okunup üflenir. Daha sonra ise 313 defa okumuş olduğunuz bu su içilir. Dua okunmuş bu suyu hasta olanlar yada hasta olmayanlarda içip şifa bulur Allah’ın izniyle. En önemli hususlardan biri de duanın anlamını idrak ederek ve anlayarak okumaktır.

  • Salavatı Tıbbiye duasını tüm hastalıklar için okunabilir, şifası umulan bir salavattır.
  • Hastalar için günde 313 defa okunursa, kısa zamanda şifa olur İnşaAllah.
  • Her derde devası olan bu duanın bir tek ölüme çaresi yoktur.
  • Kronik hastalığı bulunanlar bu duayı okursa Allah’ın izniyle şifasını bulur.
  • Bedensel vücut ağrıları için okunursa şifa bulur.
  • Bu salavatı şerife bedene ve gözlere şifa verir.
  • Bu duaya Cuma gecesinden okumaya başlayıp, İmsak vaktine kadar 2 bin defa okunursa şifa bulunur.
  • Ruhsal hastalıkları olanlar bu duayı sıkça okursa şifa bulur.

Salavatı Tıbbil Kulubi Duası Arapça

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ طِبِّ الْقُلُوبِ وَدَوَائِهَا وَ عَافِيَةِ اْلاَبْدَانِ وَشِفَائِهَا وَ نُورِ اْلاَبْصَارِ وَضِيَائِهَا وَ عَلٰى اٰلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ

Tıbbil Kulubi Duası Okunuşu

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin tıbbi’l-ku­lû­­bi ve devâihâ ve âfiyeti’l-ebdâni ve şifâihâ ve nûri’l-eb­sâri ve diyâihâ ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.

Tıbbil Kulubi Duası Anlamı

Tıbbil Kulubi Duası Fazileti, Tıbbil Kulubi Salavatı Arapça ve Türkçesi - Yüce Allah’ım, kalplerin tıbbı ve devası, vücutların şifası ve afiyeti, gözlerin nuru ve ziyası, ruhların gıdası olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e; onun ailesine ve ashabına salât ve selâm eyle.


Diğer bir okunuş;
SALAVAT
Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin tıbbil kulubi ve devâihâ Ve âfiyetil ebdâni ve şifâihâ Ve nuril ebsâri ve diyâiha Ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim Yâ selâmü sellim

MANASI
Ey Allahım ! kalblerin doktoru ve devası, vucutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed’e (S.A.V.) aline ve ashabına salatu selam eyle.

Tıbbıl Kulubi Duası Abdestsiz Okunur Mu?

Gusülsüz, cünüpken, hayız halindeyken ya da lohusa dönemindeyken büyük abdestsiz olma durumunda Kuran-ı Kerim okunmaz. Kuran-ı Kerim ele alınamadığı gibi ezberden de okunmaz fakat başka biri okurken onu dinleyebilir dua ve zikir edebilir. Fakat namaz abdesti olmayan kişi dua edebilir zikir ve Kuran-ı Kerim okuyabilir, salavatı şerifler okuyabilir.

Tıbbil Kulubi Duası Fazileti, Tıbbil Kulubi Salavatı Arapça ve Türkçesi hakkında ki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu SihirliYelpaze
Sivas Psikolog