Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar - 2022 - 2023

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları Derlemesi

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar Yorumları
 derlemesini sizlere iletmek adına gururluyuz. Kreval nedir, yan etkileri, muadili, gebelik döneminde kullanımı ve daha birçok cevap hakkında da sizleri aydınlatmayı umuyoruz. İşte merak duyduğunuz bütün cevaplar..

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar yorumları listesi aşağıdadır;

 • Sigaradan dolayı meydana gelen öksürüğüm oluyor. Bunu kullandığında kesiyor.
 • Öksürük için her şeyi denedim geçmedi, sadece bu yarar sağladı.
 • Siz siz olun bu şurubu uykusuz iseniz kullanmayın. Bütün gün bu ilacın verdiği uyku haliyle ayakta sor kaldım. - Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar.
 • Evet tadı güzel olan fakat ne işe yaradığı pek belli olmayan şurup. Doktorun verdiği bu şurubu hızımı alamayıp gün içinde 5-6 kere içesim ve hatta kafaya direk dikesim var. Zira öksürüğü ne kesiyor ne hafifletiyor. Dün gece 2 gibi yatıp sabaha kadar çok kötü bir şekilde öksürük nöbetine tutulmam nedeniyle saat 8’de anca uykuya dalabildim, daha doğrusu baygınlık geçirdim.
 • Bu baya çok fazla lezzetli olan bir öksürük şurubudur. Canı istiyor insanın, hatta madem yapılabiliyordu, neden benim çocukluğum tadı çok kötü olan öksürük şuruplarıyla geçti?
 • Tadının güzelliği ve lezzeti biraz önce tarafımdan test edilip onaylanmış, nerdeyse bir dikişte hepsini içebileceğim ilaçtır kendisi.
 • Kreval fort olanını alıp kullanın, öksürüğü geçirmede çok etkili oluyor. Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar adlı haberimiz devam ediyor.

Kreval Şurup Ne İşe Yarar?

Kreval şurup; çoğunlukla öksürüğün azaltılması ve ortadan kaldırılmasında kullanılır. 3 yaşından büyük çocuklar, gençler ve yetişkinler tarafından doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir. Kısa süre içerisinde oluşan öksürük ile ameliyat veya bronkoskopi öncesi ve sonrasında meydana gelen öksürüğün tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

Kreval Nedir?

KREVAL, “öksürük baskılayıcı ilaçlar” olarak bilinen bir ilaç grubuna dahildir. KREVAL şurup, 100 ml ve 200 ml bal rengi cam şişede 5 ml’lik 1,25/2,5/5 mL’ye işaretli ölçeğiyle birlikte satıştadır. KREVAL, farklı nedenlere bağlı ortaya çıkmış olan öksürüğün şikayetlere yönelik (semptomatik) tedavisinde kullanılan bir şurup ilaçtır.

Kreval Forte ve Kreval Max Ne İşe Yarar?

Kreval Şurup Fiyat

KREVAL 100 ml şurup 2022 YILI FİYATLARI AŞAĞIDADIR;

Etken MaddeButamirat SitratEczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Dahil )30.58 TL
Geri Ödeme KoduA04430Eczane Perakende Satış Fiyatı ( KDV Hariç )28.31 TL
Reçete DurumuReçeteli SatılırSene İçindeki En Yüksek Fiyatı30.58 TL
İthal / İmalİmal   [ Ref.Ülke :Turkiye ]Ortalama Fiyatı22.72 TL
Ruhsat Sahibi FirmaRecordati İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kreval Şurup Fiyatı 2022

Kreval Max

KREVAL MAX 22,5 MG/ 5 ML SURUP 100 ML, RECORDATİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ firması tarafından üretimi yapılmakta olan, bir kutu içerisinde yüz tane 22.5 MG/ML butamirat sitrat adlı etken madde bulunan bir ilaç türüdür. KREVAL MAX , piyasada 2022 yılı itibariyle 48.31 tl satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile alınabilir. Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar adlı haberimiz devam ediyor.

Kreval Öksürük Şurubu Kaç Yaşında Kullanılır?

KREVAL Şurup’un 3 yaşın altında olan çocuklarda kullanımı kontrendikedir. Bu ilacın 6 yaşın altında kullanımı önerilmez. Geriyatrik popülasyon: KREVAL’in yaşlılarda kullanımı araştırılmamıştır.

Kreval Şurup Kadınlar Kulübü

Kreval Şurup Kadınlar Kulübü yorumları da sizler için derlenmiştir;

 • Öksürük için en iyi çözüm keçiboynuzu pekmezi. sizin bebeğiniz çok küçük doktora danışmadan vermeyin yalnız.
 • Benim bebeğimde çok öldürüyordu be antibiyotik hiç faydalı olmadı, bende ilaç dışında buhar yapıyordum sürekli boğazı yumuşasın diye, ılık su veriyodum çokça ama hiç biri faydalı olmadı. Sonra tekrar uzman bir hekime götürdüm ki meğerse kızım alerji olmuş. Hemen poşetler içinde olan toz bir ilaç verdi, hergün onu elma püresiyle veriyorum çok faydası oldu. Battaniyesinin iç tarafı tüylüydü onu kullanmıyorum artık örgü yelekte giydirmiyorum. Odasının havalandırmasına çok dikkat ederdim şimdi daha da dikkat ediyorum. Yatmadan mutlaka buhar yapıyorum ve odasındaki halıyı da kaldırdım. Halı ve perdeler ne kadar temiz olsada ençok toz barındıran eşyalar bunlar. Özellikle bu nisan alerji ayı olduğu için çok gerekmedikçe polenlerden dolayı dışarı çıkarmıyorum. Tozu hergün kullanıp diğer detaylarada dikkat edince gerçektem öksürük felan kalmadı. Sadece o antibiyotiği boş yere içtiğine yanıyorum. Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar adlı haberimiz devam ediyor.

Kreval Bebeklerde Kullanımı

Kreval Bebeklerde Kullanımı kesinlikle yanlıştır! KREVAL Şurup’un 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmez.

Kreval Şurup Kullanan Anneler

Kreval Şurup Kullanan Anneler; Sakın hekiminizin tavsiyesi haricinde kullanım yapmayın. Aşağı tarafta Kreval emziren anneler kullanabilir mi sorusuna net şekilde cevap verdik.

Kreval Şurup Prospektüs

Kreval Şurup prospektüs için lütfen, hemen alt tarafta bulunan linke tıklayınız;

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=&ved=2ahUKEwi1uvKFiZz6AhXbSvEDHZZmAQQQFnoECBYQAQ&url=https%3A%2F%2Ftitck.gov.tr%2Fstorage%2FkubKtAttachments%2FP7BOBhCw3ppHoW.pdf&usg=AOvVaw0BlRDM93QW_PJGE0hXVKiE

Kreval Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Kreval Şurup açıldıktan sonra 1 hafta boyunca kullanılabilir. Kreval şurubu bir haftadan uzun süre kullanmayın. Hekiminiz daha fazla kullanmanızda bir mahsur olmadığı takdirde size söyleyecektir, mutlaka danışın.

Kreval Muadili, Yan Etkileri, Etken Maddesi, Bebeklerde Kullanımı

Kreval Şurup Muadili

Kreval Şurup Muadili ilaçlar aşağıda ki tabloda mevcuttur;

Eşdeğer İlaç AdıFiyatıTarih
BUTAMCOD 7.5 mg / 5 ml şurup 100 ml
Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.,8699828570226
30.58 TL12 Eyl 2022
BUTAMCOD FORT 15 mg/5 ml şurup 200 ml
Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş.,8699828570301
64.81 TL12 Eyl 2022
BUTIROL 7.5 mg/5 ml 100 ml şurup
Drogsan İlaçları Sanayi ve Tic. A.Ş.,8699580570083
30.23 TL12 Eyl 2022
Kreval Muadili

Kreval Şurup Aç Mı Tok Mu?

KREVAL’i aç yada tok karnına kullanabilirsiniz. İlacı kullanmadan önce hekime yada eczacıya sorup öğrenin.

Kreval Şurup Hamilelikte Kullanımı

Hamileliğin ilk 3 ayı boyunca KREVAL FORTE kullanımından kesinlikle kaçının. Hamileliğin ilk 3 ayından sonrası ise, KREVAL FORTE kesin gereklilik görülürse kullanılmalıdır. Aksi takdirde üzülmenizi istemeyiz.

Kreval Şurup Nasıl Kullanılır?

KREVAL’i 1 haftadan daha uzun süre kullanmayınız. Uygulama yolu ve yontemi: KREVAL ağız yoluyla (oral yolla) kullanılır. İlacınızın dozunu ayarlamak için dereceli ölçeği kullanmanız şarttır!

Kreval Yan Etkileri

Kreval Şurup Yan Etkileri aşağıda ki gibidir;

Böbrek yada karaciğer problemi olan insanlar, bu ilacı almadan önce doktora başvurulmalıdır. Bu şurubun yan etkileri tıbbi müdahale gerektirmeden ortadan kalkabilir. Baş dönmesi, ishal, kurdeşen, kusma ve mide bulantısı, deri döküntüsü ile karın ağrısı gibi farklı yan etkilerden biri devam ederse doktorunuza başvurunuz.

Nadir de olsa görülen yan etkileri:

 • Baş dönmesi,
 • İshal,
 • Baş ağrısı,
 • Kurdeşen,
 • Karın ağrısı,
 • Mide ağrısı,
 • Deri döküntüsü gibi yan etkiler görülebilir. Bunlardan herhangi bir yan etki görmeniz durumunda ilacı kullanmayı bırakın ve hekiminize başvurun.

Kreval şurup kullanım sonrasında özellikle ciltte döküntü görmeniz durumu çok ciddi yan etkidir. Bu tür durumlarda ilacı kullanmaya bırakarak sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir. Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar yorumları kısmında da yan etkilere dair gerekli olabilecek bilgiyi bulabilirsiniz.

Kreval Şurup Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Butamirat sitratm ve/veya metabolitlerinin insan sütüyle atılıp atılmadığı belli değildir. Emzirmenin durdurulup durdurulmayacağına ya da KREVAL tedavisinin durdurulup durdurulmayacağına / tedaviden kaçınılıp, kaçınılmayacağına ilişkin karar verilirken, emzirmenin çocuk açısından faydası ve KREVAL tedavisinin emziren anne açısından faydası dikkate alınmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İlaç Yorumları aşağıda listelenmiştir;

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar adlı makalemiz hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu SihirliYelpaze
Sivas Psikolog