Elidel Krem Kullananlar - 2022 - 2023

Elidel Krem Nedir?

Elidel Krem Kullananlar Yorumları
 derlemesini okumak için doğru bir haber makalesi seçtiniz. Bu yazımızda, Elidel Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Fiyatı ve daha fazlasını inceleyebilirsiniz. İşte aradığınız cevaplar..

Elidel Krem Kullananlar

  • Elidel, görür görmez aklıma seberoik dermatiti getiren ilaçtır. Bu teşhisi koyan hekimin yazacağı reçetede bulunma ihtimali oldukça fazladır. Yine de uzun vadede iyi midir yoksa kötü müdür bilemiyorum. Yüz bölgesinde bulunan pullanma arttığında, uyumadan önce sürüp sabah kıpkırmızı yanan bir yüzle uyanıyorsunuz, neymiş pullanma biraz azalmış oluyor. Ancak bazen hastalığın ilerlediği süreçte etkisi olmayabiliyor, veya iki üç gün üst üste kullanılsa da tam olarak etkisi olmuyor. Tabi ki seboreik dermatit denen bu nalet, hayat boyu muzdarip olunacak bir şey olduğundan ve piyasada yardımcı çok az efektif ürün olduğundan dolayı, yine bu insanı yakan kremi kullanmak zorunda oluyorsunuz. Elidel Krem Kullananlar yorumları:
  • Bunu sadece bir gün kullandım ve ardından da çöpe attım. egzamam için dermatolog tavsiye etmişti. Kortizonsuz diye ilk basta ilgimi çekmişti ve kremi kullandım, ama o nasıl bir yanma anlatamam. Göz kapaklarım normalden daha kötü, kıpkırmızı oldu, döküntüsü daha da arttı. Neyse dedim october, olsun bir şans daha ver, bu kez de Amerika'da ve İngiltere'de bu kremin sakıncalı ilaçlar arasında bulunduğunu ve kanser hastalığına vesile olma olasılığının çok olduğunu okudum. İngiltere'de yaşayan teyzeme onaylattım, İ̇ngilterede eczaneler bas bas bu krem lenf kanseri yapıyor almayın diyormuş. Attım bende kremi. mesela bir defa, goz kapaklarıma sürmüştüm, yedirmiştim güzelce, çok az bir kısmı gözüme kaçtı kremin ve saatlerce yandı, kıpkırmızı olmuştu gözüm. Egzama kremi egzamamı olduğundan cok daha kötü bir hale soktu yani. Şimdi sadece özel önerilen temizleme jelim, bol nemlendiricim ve sıfır makyaj ile kontrol altına alıyorum egzamamı. ve gercekten iyi durumda.asla ama asla kullanmayın diyorum süslüler.
  • Bana üç tane reçete edilen krem. daha ilkindeyim ama sürdüğüm yerler üstünden zaman geçse de alev alev yanıyor. Elidel Krem Kullananlar devam ediyor.

Elidel Krem Ne İşe Yarar?

Elidel Krem Nedir?

Elidel Krem, topikal kalsinörin inhibitörleri olarak bilinen ilaçlar sınıfında bulunan, yüzeysel olarak (cilde uygulanarak) ve dermatiti tedavi etmek için kalsinörin olarak nitelendirilen bir maddeyi inhibe ederek, steroid olmayan bir ilaçtır (kortizon ve analogları). inflamasyon gelişiminde aktif rol oynar.

Elidel Krem Ne İşe Yarar?

Zamanımızda ülkemizde ve dünyada sıklıkla olarak kullanılan ve oldukça etkili olarak bilinen Elidel krem ne işe yarar sorusunun cevabı kısaca şu şekilde özetlenebilir; Bu krem, kızarıklık, kaşıntı, hafif şişlik, ciltte kalınlaşma ve hatta egzama gibi cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılır. 3 aydan büyük bebekler, çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Elidel Krem Kullananlar devam ediyor.

Elidel Krem Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak verilen Elidel Krem 2022 Fiyatı 177,25 TL‘dir. Bu ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın.

Elidel Krem Yan Etkileri

Elidel Krem Yan Etkileri

Elidel krem yan etkileri, içerisinde bulunan yardımcı madde ya da etken maddelere karşı duyarlı olan bireylerde görülmektedir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Şişlik ve ağrı
  • Deri döküntüleri
  • Göğüs ağrısı
  • Nefes alma zorluğu
  • Gözkapaklarının veya yüzün şişmesi 
  • Hafif yanma ve tahriş
  • Baş ağrısı Belirli bölgelerde kaşıntı

Elidel Krem Reçetesiz Alınır mı?

Bu ilaç reçeteli olarak alınabilmektedir.

Elidel Krem Kullananlar hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu SihirliYelpaze
Sivas Psikolog