Tavuk Götü Nedir? Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?


Tavuk Götü Hastalığı Nedir 
adlı soruya cevap hazırladığımız bu içerikte, Tavuk Götü Nasıl Geçer ve Neden Olur tarzı soruların cevaplarını da sizler için derledik.

Tavuk Götü Hastalığı adı çok uygun olmasada, bir sürü birey atalarından böyle öğrenip böyle araştırma yaptığından dolayı, bizde böyle bir başlık atma gereği duyduk.

Tavuk Götü Hastalığı Nedir?

Tavuk Götü yüzde, elde veya ayak gibi uzuvlarda meydana gelen, beyaz renkteki sert kabarcıklara verilen niteliktir. Aynı zamanda Tavuk Gözü olarakta bilinir. Sağlık hususunda bir sorun teşkil etmese bile, görünüm açısından oldukça rahatsız edebilecek kadar uzman bir derttir denilebilir. Bunların yanı sıra kaşıntı veya ağrı da yapabilirler.

Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Geçer?

Tavuk Götü yada Tavuk Gözü Hastalığı Tedavisi için, elma sirkesi ve soğan tavsiye edilmektedir. Tabi yapılacak en doğru şey, isim uzmanı olan bir hekime danışmak olacaktır. Lakin El ve Ayaklarda Tavuk Gözü Hastalığı Tedavisi için evde uygulayabileceğiniz bir takım teknikler aşağıda belirtilmiştir.

Ayakta Tavuk Götü Tedavisi

El Ve Ayakta Tavuk Götü Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir diye merak ediyorsanız, aşağıda listelenen yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca, Elde Çıkan Tavuk Götü hastalığı içinde etkilidir.

  • Ayakta veya Elde Tavuk Götü Tedavisi İçin Elma Sirkesi Yöntemi

Elma sirkesi ayak tabanında oluşmuş olan Tavuk Götü Yarası için oldukça etkili bir yöntemdir. Asidik etkisiyle siğilleri yakar. Bunun için elma sirkesi, bant, pamuk ve vazelin kullanmanız gerekmekte. Uyumadan önce siğillerin üzerine vazelin sürün, ardından pamuk yardımıyla elma sirkesini bi güzel yedirin. Daha sonra bant ile siğillerin üzerini kapatın.

  • Ayakta veya Elde Tavuk Götü Tedavisi İçin Aspirin Yöntemi

Birçok yerde kullandığımız aspirin, Tavuk Götü denen siğiller için de etkilidir. 3 adet aspirini ezin ve su ile karıştırın. Karışımı siğillerin üzerine uygulayarak bant ile kapatın. Ortalama yarım gün sonra bantları çıkarıp ayaklarınızı güzelce yıkayın.

  • Ayakta veya Elde Tavuk Götü Tedavisi İçin Soğan Yöntemi

Tavuk Götü Hastalığı için soğanda iyileştirici özelliğe sahiptir. 1 adet soğanı fırında yeterince pişirin ve ortasını ayıklayın. İçine deniz tuzu ve elma sirkesi ekleyin, 1 saat kadar bekletin. Ardından kulak çubuğu yardımı ile siğillere uygulayın.

Tavuk Götü Neden Çıkar?

Tavuk Gözü gibi Siğillerin oluşumuna İnsan Papilloma Virüsü (HPV) neden olmaktadır ve bu virüsün tanımlanmış birçok türü vardır. Her kişinin bağışıklık sistemi HPV virüsüne farklı cevap verir, bu sebeple HPV ile temas eden herkeste siğil veya (Tavuk Gözü) oluşmayabilir.

HPV virüsü temas yoluyla bulaşabilen bir virüstür. Siğillerin yayılmasını önlemek için;

  • Siğilli bölgenin vücudunuzun diğer kısımlarına dokunmasına izin vermeyin.
  • Siğilin diğer insanlardan bulaşma ihtimalini unutmayın.
  • Kıyafet, yastık kılıfı, havlu veya ayakkabı gibi kişisel eşyaları paylaşmayın.
  • Evde iken çorap yada terlik kullanın ve spor salonunda ayakkabı kullanın.

Siğilin teşhisinde hekimler çoğu zaman fizik muayene ile teşhisi kolayca koyabilirler.  Nadiren siğilin biyopsi (doku örneği) alınarak biyopsi uygulaması kullanılır.

Tavuk Götü İlacı

Tavuk Götü İlacı olarak tavsiye edilebilecek şeyler: Ceviz yağı yada verrutol ilaç yöntemi tavsiye edilmektedir. Ceviz yağını bir hafta boyunca ayağınızdaki problemli bölgeye masaj yaparak günde 2 sefer sürünüz. Ya da  Verrutol adlı ilacı kullanabilirsiniz.


Tavuk Götü Hastalığı ve Tedavisi için, ayrıca Tavuk Gözü hakkında diğer merak ettikleriniz adına bu yazıyı hazırladık. Bu içerik hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın.

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu Bilgilarus ve SihirliYelpaze
Sivas Psikolog