Kreon 25000 Kullananların Yorumları: 2022

Kreon 25000 Kullananların Yorumları, Kreon 10000 Nedir?

Kreon 25000 Kullananlar Yorumları
listesini sizlerle paylaşıyoruz. Malesef ki bu ilacın etken maddesi 300 mg domuz kaynaklı pankreatin’dir. Hasta olan bireylerin ihtiyacına göre gerekli olan doz ayarlanıp, hastalığın düzeyine göre tespit edilmektedir. Hekiminizin tavsiye ettiği dozun yarısını yada üçte birini yemeğe başlarken, geri kalanını ise yemek sırasında almanız tavsiye edilir. Bu makalemizde Kreon 25000 ve 10000 Kullananlar Yorumlarından, ne işe yaradığından, ve diğer merak ettiğiniz cevaplardan söz edeceğiz..

Kreon İlaç Nedir?

Kreon 25000 Nedir peki? Kreon 25000, pankreatik enzim karışımı olan bir ilaçtır. Pankreatik enzim, besinlerin sindirilmesi adına vücuttan kendi enzimlerini yeterli seviyede yapamayan insanlar tarafından doktorların öngördüğü takdirde kullanılır. Kreon kapsül besinleri sindirme de yardımcı doğal enzim karışımını içerisinde barındırır. Bu enzimler de pankreas bezlerinden oluşur.

Kreon Ne İşe Yarar?

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Kreon 25000 besinlerle birlikte vücuda alınan yiyeceklerin ince bağırsaklarda sindirilerek parçalanmasını sağlar. Bu kapsüller domuzların pankreas salgı bezlerinden üretilip satışa sunulmaktadır. Kreon 10000 kullanıcı yorumları sayesinde yüksek doz kullanımında ciddi bağırsak sorunları çıktığını söyleyebiliriz.

Kreon 25000 Yan Etkileri

Kreon 25000 ve 10000 ilaçlarının da yan etkileri vardır. Kreon yan etkilerinden birini bile görürseniz lütfen hekiminize söyleyin. Doktorunuzun söylediği dozun fazlasını kullanmayınız. Bu ilaçtaki yan etkiler şunlardır;
  • Karın ağrısı
  • İshal - Kabızlık
  • Bulantı ve kusma
  • Şişkinlik

Kreon Ne İçin Kullanılır?

Kreon 10000 nedir ne için kullanılır sorusu ise şöyle; Kreon 10000, yüksek dozda pankreatik enzim karışımıdır. Bu enzimler, besinleri sindirmek için vücutları kendi enzimlerini yeterli ölçüde yapamayan insanlar tarafından kullanılmaktadır.

Kreon İlaç Zayıflatır Mı?

Kreon hastada pankreasın üretmesi gereken sindirim enzimlerini kendi içerisinde barındırır. Pankreasında sıkıntı olan yada bundan dolayı karın ağrısı, hazımsızlık gibi sorunlar yaşayan insanlarda kilo kaybı görülmüştür. Kreon 25000 kilo verdirir mi? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Kreon İlaç Kullananların Yorumları

Kreon 25000 kullananlar yorumlarında çoğunlukla bu ilacı kullandıktan sonra memnun kalmışlardır. Ancak çok nadir de olsa yan etki gören hastalar görülmüştür. O hastalar ise dozunu fazla kullandığını söylemişlerdir. İşte Kreon İlaç Kullananların Yorumları sizlerle;
Doktorumun önerdiği bu ilacı başta kullanmamak istememiştim fakat kullandıktan sonra çok memnun kaldım Kreon 25000 Yorumu
Etken maddesinden dolayı kullanmak istemedim. Başka bir ilaç kullandım. Kreon 25000 Yorumu

Kreon 25000 Kullananların Yorumları

Kreon 25000 Kullanıcı Yorumları sizleri bu ilacı almaya teşvik edebilir. Fakat doktorunuz önermediği sürece kullanmayın.
  • Bağırsaklarda ciddi yan etkileri olan bir ilaçtır. Biraz fazla doz aldığım için çok sıkıntılar çektim. Doktorunuzun önerdiği kadar kullanın. Kreon 25000 Yorumu
  • Pankreasım’da sıkıntılar vardı, bu ilacı kullandıktan sonra ağrılarım geçti. Çok etkili bir ilaç. Kreon 25000 Yorumu

Kreon Ne Kadar Süre Kullanılır?

Doktorunuzun size söylediği sürece kullanın. Daha fazlasını lütfen kullanmayınız.
Kreon Ne Zaman Alınır? Kullandığınız dozun yarısını veya üçte birini yemeğe başlarken geri kalanını ise yemek esnasında alınması önerilmektedir.

Kreon 25000 Günde Kaç Defa Kullanılır?

Hastalığınıza göre doktorunuz size söyleyecektir.
Kreon 25000 Kullananların Yorumları hakkında ki düşüncelerinizi yorumlar da bizimle paylaşmayı unutmayın..

En üstteki ilan

İlanın Altında

Türkiyenin Yeni İçerik Platformu SihirliYelpaze
Sivas Psikolog